Encounter / Lab

KEDY A KDE?

1. 9. 2023

20:00

Záhrada

ENCOUNTER

Stanislav Dobák, Jamie Lee / Motionhouse

Encounter vznikol z iniciatívy Stana Dobáka a Jamie Lee, ktorí sú partnermi, manželmi, tvorcami, rodičmi, choreografmi, tanečníkmi, video artistami a mnoho ďalšieho. Vznikol ako potreba vytvoriť priestor pre stretnutie bez potreby “tvorby”, alebo hľadania výsledku, skúmajúci nové prístupy a uvažovanie o kreatívnom procese.

Encounter je multidisciplinárne laboratórium pre výskum, experimentovanie a tvorivú aktivitu a najma zvedavosť. Nástrojom pre toto skúmanie je fyzikalita, telesnosť, pohyb, tanec. Toto kreatívne laboratórium sa bude zameriavať na procesy, ktorými naše telo prechádza počas fyzickej, pohybovej aktivity až do vyčerpania, kedy myseľ stráca kontrolu a telo prechádza do iného stavu bytia. Pozornosť bude detailne zameraná na telo, všetky jeho svaly, kĺby, telesnú teplotu, srdcovú frekvenciu a možnosti ako sa dopracovať k zmenenému stavu bytia prostredníctvom pohybovej a tanečnej aktivity, podobnému tranzu. Všetky stratégie tohto procesu môžete využiť ako svoju “osobnú fyzickú katarziu” v každodennom živote aby ste sa uvoľnili od napätia, emocionálnych poryvov, strachov a všetkého, čo narúša pohodu života.

Encounter je otvorený pre všetky vekové kategórie, bez ohľadu na profesné pozadie, či pohybové schopnonsti, pre všetkých, ktorí majú čas a priestor na pár dní skúmania vlastnej fyzikality a možností, ktoré nám poskytuje. Je to “stretnutie” ktoré nevyžaduje výsledky, iba zvedavosť a chuť. Proces bude sprevádzať hudobník a light designér, ktorí budú podporovať atmosféru tohto stretnutia.

PROGRAM

Program Kre:pí 2023

Timeline a prehľad dní
Stiahni PDF
Návrat hore