Treatment / Performatívna séria

KEDY A KDE?

31. 8. 2023

15:00

Sála Z2 / Záhrada

1. 9. 2023

15:00

Sála Z2 / Záhrada

2. 9. 2023

14:00

Sála Z2

Treatment

Matthew Rogers (US)

TREATment je performatívna séria Matthewa Rogersa zameraná na dotyk. Ide o Matthewov dlhodobý výskum možností choreografie, performatívnych kvalít starostlivosti, pochopenia seba a obnovenie holistického chápania tela vo verejnom priestore

Performance sa rozvíja na dvoch úrovniach. Na jednej je intímnym tancom, dialógom, výmenou medzi performerom a dobrovoľníkmi z radov verejnosti, ktorý prijímajú TREATment. Na druhej sa jedná o to ako každodenný akt starostlivosti a potešenia môže ovplyvniť spoločenskú atmosféru a zážitok tých, ktorý sú v okolí TREATment-u prítomní.

TREATment-y sa snažia tých, ktorí sú voči sebe v tesnej blízkosti priblížiť ešte viac k sebe samým aj ostatným okolo. TREATment-y nám chcú pripomenúť, že dotyk nie je nebezpečenstvom. Na podobnom princípe stojí koncept “FREE HUGS”. Ponúknuť špecifické prejavy lásky tým, ktorí ich chcú, alebo potrebujú môže v konečnom dôsledku šíriť iba pozitívny vplyv.

Dar dotyku dostávajú účastníci vždy individuálne, jeden po druhom. Vedome sa stávajú subjektom a akousi projekciou starostlivosti, pocitov a relaxácie pre všetkých, ktorí sú prítomní.

Počas KrePí festivalu 2023 budú TREATments zahŕňať Full body touch / Celotelový dotyk s použitím oleja, individuálnu Foot care session a Cuddle Workshop.

PROGRAM

Program Kre:pí 2023

Timeline a prehľad dní
Stiahni PDF
Návrat hore